تاثیر تنش های تجاری بر روی تکنولوژی ارتباطی و خودران

 

تنش‌های تجاری فزاینده بین آمریکا و چین پیش از این روی گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی 5G تأثیر گذاشته‌اند و قربانی بعدی می‌تواند خودروهای خودران و ارتباطی باشد.

تکنولوژی ارتباطی و خودران

 

شکی وجود ندارد که در سال‌های آینده خودروها به بزرگ‌ ترین و شاید مهم‌ترین دستگاه‌های ارتباطی تحت مالکیت انسان‌ها تبدیل خواهند شد.

چنین خودروهایی می‌توانند پر از تراشه‌ها و حسگرها بوده و از پلتفرم‌های دیجیتال برای رقم زدن آینده‌ای پیشرفته‌تر و البته امن‌تر برخوردار باشند؛ اما وقوع جنگ‌های تجاری می‌تواند روی این موضوع اثر گذار باشد.

 

تأثیر جنگ تجاری روی تکنولوژی ارتباطی و خودران

تکنولوژی ارتباطی و خودران

تصمیم ترامپ بر گوشی های هوشمند

پس از تصمیم دولت ترامپ برای تحریم گوشی‌های هوشمند هواوی در آمریکا و همچنین برخوردهایی که بر سر تکنولوژی‌های 5G صورت گرفته، احتمالاً برخی گوشی‌های هوشمند با خودروهای جدید کار نخواهند کرد و شاید برخی خودروها نتوانند با گوشی‌های چینی با زیرساخت‌های 5G این کشور و آمریکا ارتباط برقرار کنند.

 

تکنولوژی ارتباطی و خودران

 

تکنولوژی ارتباطی و خودران و تحقیقات IBM

مطالعه‌ ی جدید IBM نشان می‌دهد 15 درصد خودروهای جدید می‌توانند تا پایان دهه‌ی میلادی آینده از نوع کاملاً خودران باشند و از آنجایی که خودروهای خودران بین مردم مقبولیت رو به فزونی پیدا می‌کنند بنابراین خودروسازان و شرکت‌های تکنولوژی توجه خود را به ایجاد سیستم‌های دیجیتالی جدید داخل خودرو معطوف خواهند کرد.

 

تکنولوژی ارتباطی و خودران

 

نتیجه تنش های تجاری

هنوز مشخص نیست که آیا این تردیدها در نهایت به کجا ختم خواهد شد و تنش‌های تجاری بین کشورهای مهم جهانی چگونه روی برهم‌کنش خودروها با یکدیگر و محیط اطراف آن‌ها تأثیر خواهند گذاشت.

با این وجود نگرانی‌ های بسیار زیادی درباره‌ی بحث و گفت‌ و گوهای خودروسازان و قانون‌گذاران درباره‌ی چنین تکنولوژی‌هایی وجود دارد.

تکنولوژی ارتباطی و خودران