سیستم‌های اطلاعاتی-سرگرمی بازار طبق بررسی جی‌دی پاور

 

صفحه نمایش های بزرگ فاکتور مهم فروش

این روزها سیستم‌های اطلاعاتی-سرگرمی به ویژگی استانداردی در خودروها تبدیل شده‌اند تا جایی که صفحه ‌نمایش‌های بزرگ یک فاکتور مهم در فروش خودروها محسوب می‌شوند.

به همین دلیل، نتایج جدیدترین مطالعه و بررسی جی‌دی پاور می‌تواند برای بسیار از خریداران مهم باشد زیرا این موسسه، پس از بررسی و تجزیه ‌ و تحلیل کامل، بهترین سیستم‌های اطلاعاتی-سرگرمی را در هر کلاس معرفی کرده است.

به گفتهٔ جی‌دی پاور، چهار خودرو شامل نیسان سنترا، جنسیس G70، دوج چلنجر و ب‌ام‌و X6 از این لحاظ در کلاس‌ خود بهترین هستند.

 

 

سیستم‌های اطلاعاتی-سرگرمی

طبق مطالعهٔ کیفیت و رضایت از سیستم‌های چند رسانه‌ای در بازار ایالات ‌متحده، نیسان سنترا در بخش خودروهای کوچک و کامپکت بهترین عملکرد را دارد. جنسیس G70 که به ‌زودی با نسل جدید خود به بازار می‌آید، در صدر بخش خودروهای کوچک و کامپکت لوکس قرار گرفته و صدرنشینی بخش خودروهای میان سایز و بزرگ هم به دوج چلنجر رسیده است. در بخش خودروهای میان سایز و بزرگ لوکس نیز ب‌ام‌و X6 بهترین سیستم اطلاعاتی-سرگرمی را دارد.

نظرسنجی بر روی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی

این مطالعه بر اساس نظرسنجی از بیش از ۸۷ هزار خریدار یا اجارهٔ کنندهٔ خودروهای نو مدل ۲۰۲۰ انجام گرفته است. این مطالعه بین ماه‌های فوریه تا می ۲۰۲۰ انجام گرفته و افراد پس از ۹۰ روز مالکیت خودروی جدید، نظر خود را در مورد سیستم اطلاعاتی-سرگرمی به جی‌دی ‌پاور اعلام کرده‌اند.

به گفتهٔ جی‌دی پاور، این مطالعه تجربیات مالکین خودروها را در مورد کیفیت، طراحی و دیگر ویژگی‌های سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ارائه می‌کند. به گفتهٔ این موسسه، مشکلات مربوط به طراحی سیستم‌ها عامل اصلی نارضایتی مالکین بوده است.

 

 

سیستم‌های اطلاعاتی-سرگرمی بازار طبق بررسی جی‌دی پاور

همچنین هرچند به ‌روزرسانی‌های اینترنتی این سیستم‌ها می‌تواند راه‌ حلی برای رفع اشکالات مورد انتقاد آن‌ها باشد اما جی‌دی پاور هشدار داده است که این ویژگی می‌تواند بیشتر از آنکه مفید باشد، آسیب برساند.

این مسئله با توجه به رشد سریع قابلیت به ‌روزرسانی از راه دور برای سیستم‌های چند رسانه‌ای و اطلاعاتی-سرگرمی خودروها بسیار نگران ‌کننده خواهد بود.

 

 

مدیر ارشد کیفیت جهانی خودرو در جی‌دی پاور «برنت گروبر» دراین‌باره می‌گوید:

از نظر تئوری، رفع مشکلات سیستم‌ها از راه دور عالی به نظر می‌رسد اما خودروسازان باید مطمئن شوند که این راه‌حل برای مالکین دردسر بیشتری ایجاد نکند