جگوار F-Pace SVR


جگوار SV با طیف وسیعی از پیشرفت ها ، پرچمدار F-Pace را اصلاح کرد و پا به میدان گذاشت  مدیرعامل ، عملیات ویژه خودروی جگوار ، گفت: "F-Pace SVR اصلی بسیار خارق العاده بود ، مورد استقبال مشتریان ما قرار گرفت و به بالاترین فروش محصولات جگوار SV تبدیل شد. 

 

 

اوج عملکرد

 

جگوار F-Pace SVR جدید به صورت انحصاری با موتور بنزینی 5.0 لیتری V8 Supercharged 550PS 5.0PS جگوار در دسترس است که هم اکنون با گشتاور 700 نیوتن متر - 20 نیوتن متر افزایش دارد. این بالا بردن گشتاور عملکرد پیشرفته تری را ارائه می دهد ، F-Pace SVR قادر به سرعت 0-60 مایل در ساعت در 3.8 ثانیه ( در مدل قبلی 0-100 کیلومتر در ساعت در 4.0 ثانیه) ، دو دهم ثانیه سریعتر نسبت به قبل و حداکثر سرعت 178 مایل در ساعت است ( 286 کیلومتر در ساعت) ، افزایش 2 مایل در ساعت را نسبت به مدل پیشین داشته است . علاوه بر گشتاور و شتاب بهبود یافته ، انتشار CO2 نیز از 281 گرم در کیلومتر به 275 گرم در کیلومتر کاهش می یابد که هم اکنون مصرف سوخت به 23.1 مگاپیکسل (12.2 لیتر در 100 کیلومتر) می رسد.

سیستم های انتقال قدرت و دینامیک که توسط معماری پیشرفته جدید خودروی الکترونیکی جگوار با نام EVA 2.0 فعال شده اند ، نیز از اصلاحات افزایشی بهره مند شده اند. حالت Dynamic به روز شده از ویژگی های تنظیم منحصر به فرد ، ارائه یک تجربه رانندگی متمرکز و عالی برخوردار است. مهندسان جگوار SV نرم افزار را مجدداً کالیبره کرده اند تا پاسخ بهتری را ارائه دهند ، این برنامه ریزی سیستم تعلیق را سخت تر و بهتر می کند ، وزن فرمان را بهینه می کند و نقشه برداری اگزوز را بهتر و ویژه تر می کند. Dynamic Launch ویژگی جدیدی است که از اینرسی خط محرک برای حفظ قدرت چرخ ها در هنگام تعویض دنده استفاده می کند و به شتاب بیشتر SVR از سکون کمک می کند. در عین حال ، جگوار F-Pace SVR اکنون بدون هیچ گونه خدشه ای در سرعت بالا و سرعت آرام رانندگی راحت تر و لذت بخش تری را به راننده القا می کند.

 

 

رانندگان همچنین از بهبود ترمز در Jaguar F-Pace SVR جدید بهره مند می شوند. ترمزهای دو تکه 395 میلی متر (جلو) و 396 میلی متر (عقب) اکنون توسط یک تقویت کننده جدید پشتیبانی می شود که همراه با کالیبراسیون مجدد سیستم ، یک پدال ترمز اسپرت و کوتاه تر ارائه می دهد. این تنظیمات مخصوص پرچمدار عملکرد SVR است ، در حالی که سیستم ترمز به جای سیستم خلا از تقویت کننده الکتریکی استفاده می کند.
موتور بنزینی 5.0 لیتری V8 Supercharged با جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک فوق العاده پاسخگو قدرت این موتور و خواسته ها و نیاز های راننده است که با ضرایب دنده خوب و مناسب تعویض دنده را لذت بخش تر می کند و این کار را بدون مشکل انجام می دهد .
مدیر برنامه F-Pace SVR ، جگوار SV ، گفت: "ما به عنوان یک تیم ، فوق العاده به F-Pace SVR افتخار می کنیم ، تلاش برای تغییر در جهت ایجاد خودرویی بهتر نسبت به مدل قبلی کاری پیچیده و سخت بود.

 

چهار چرخ متحرک جگوار به سیستم Driveline Dynamics به صورت استاندارد مجهز شده است. یک نرم افزار پیش بینی کننده و واکنشی که می تواند گشتاور را به طور مستقل و تقریباً بلافاصله در محورهای جلو و عقب توزیع کند تا کنترل و ثبات بیشتری را در شرایط کم کشش فراهم کند. دیفرانسیل اکتیو الکترونیکی عقب که دوباره جمع شده است عملکرد بهتر و اطمینان بیشتری را در صورت لزوم ارائه میدهد . 
فناوری تعلیق Adaptive Dynamics یک تنظیم دقیق و پویا همراه با سواری انعطاف پذیر را تضمین می کند. برای دستیابی به این هدف ، این فناوری دائماً ورودی های شتاب ، فرمان ، گاز و پدال ترمز را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. سنسورهای ارتفاع در هر گوشه از خودرو حرکت عمودی بدنه را اندازه گیری می کنند تا بهترین و نرم ترین سواری را به راننده و سرنشینان ارائه کنند . 
قابلیت تنظیم دینامیک ، راننده را قادر می سازد تا وسیله نقلیه را متناسب با شرایط دلخواه و شخصی خود ، به دو صورت Comfort یا Dynamic که روی نقشه دریچه گاز ، نقاط تعویض دنده ، فرمان و سیستم تعلیق اعمال می شود ، تنظیم کند . یک کرونومتر ، G-Meter و نمودار پدال نیز به راننده کمک می کند تا عملکرد را در حالت Dynamic کنترل کند .

 

بیرونی هدفمند با الهام از نژاد


در اطراف جلوپنجره جدید با نشان SVR عناصر X شکل و تیغه مانند ، منافذ هوای سمت پایین و ورودی های هوا را قطع می کنند . در حالی که طراحی ظاهری مزایای عملکردی را به همراه دارد ، اما با پایین آوردن جلوی جلوی خودرو ، ظاهر اسپرت بیشتری نیز ایجاد می کند.
دیافراگم توسط دریچه های جانبی بزرگتر طراحی شده است ، که به هدایت هوا به سمت چرخ ها برای خنک سازی بیشتر ترمز کمک می کند. یک عنصر تیغه مورب کشیده جدید جریان هوای بیشتری را به ترمزها و موتور می دهد و به قامت دینامیک خودرو می افزاید و به جگوار F-Pace SVR موضع گسترده تر و بهتری می بخشد .

 


تیغه های مورب جدید زیر سپر تحتانی ، با همکاری تیم آیرودینامیک SV ، قرار گرفته اند  که هر جزئیات طراحی دارای عملکردی هدفمند و مشخصی است . 
چراغ های عقب و باریک جدید دارای گرافیک با طرح مارک تجاری جگوار هستند  که برای اولین بار در I-PACE کاملا برقی دیده می شد  که عرض خودرو را برجسته می کند. 

 

دکوراسیون داخلی دقیق

 

فضای داخلی جگوار F-Pace SVR جدید با موادی از جنس و متریال مناسب برای افزایش کیفیت کابین طراحی شده است تا سرنشینان از آن لذت ببرند. صندلی های اسپرت چرمی دارای گلدوزی های طرح الماس است ، در حالی که همین الگو روی چرم در صندلی های عقب استفاده شده است .
در کنار  Driver ، دکمه Start و یک صفحه چرخشی فلزی جدید  برای تنظیمات کنترل  aguarDrive  قرار دارد که دارای لبه های منحنی برای ظاهر و احساس عالی است.

 

 

در قلب دکوراسیون داخلی دقیق و لوکس ، کنسول مرکزی دارای یک شارژر بی سیم و صفحه نمایش لمسی شیشه ای منحنی 11.4 اینچی نصب شده در مرکز است که به طور یکپارچه قرار گرفته است. 

یک سری از فن آوری های پیشرفته سلامتی در این خودرو وجود د ارد که سلامت همه سرنشینان را تضمین می کند. مانند فناوری یونیزاسیون که هوای کابین به کمک فناوری Nanoe باعث از بین رفتن مواد حساسیت زا و بوی نامطبوع هوای داخلی می شود. 

 

 

مترجم : K.Tavassoli 

کاری از گروه مایکت کار