آیا جلو پنجره پر از تکنولوژی ب‌ام‌و iNext را دوست دارید!

 

ب‌ام‌و اقدام به نمایش جلو پنجره‌ای کرده که در سال ۲۰۲۱ روی خودروی تمام الکتریکی iNext پدیدار خواهد شد.

 

از آنجایی که ب‌ام‌و iNext خودرویی تمام الکتریکی است بنابراین نیازی به جلو پنجره سنتی برای خنک کردن پیشرانه ندارد. نیازی به گفتن نیست که این برند آلمانی تصمیم گرفته هنوز هم از آلمان اصلی خود یعنی جلو پنجره کلیوی شکل در تمامی محصولاتش استفاده کند. البته این قطعه در خودروی الکتریکی یاد شده بجای وظیفه سنتی خود پر از تکنولوژی‌های مهم خواهد بود.

 

 

ب‌ام‌و می‌گوید جلو پنجره iNext دارای عملکردهای راداری متنوع، تکنولوژی دوربین و دیگر حسگرهایی خواهد بود که برای رانندگی خودران بسیار کلیدی هستند.

این جلو پنجره در مرکز تکنولوژی و ساختار سبک‌وزن لندشات گروه ب‌ام‌و LuTZ توسعه یافته و ژرمن‌ها از آن به عنوان چشم iNext نام می‌برند و می‌گویند مرکز یاد شده قطعات خلاقانه دیگری از جمله سیستم الکتریکی جدیدی را برای این خودرو توسعه خواهند داد.

 

 

 

 

آیا جلو پنجره پر از تکنولوژی ب‌ام‌و iNext را دوست دارید!

یکی از اعضای هیئت‌مدیره ب‌ام‌و می‌گوید:

رانندگی خودکار شانس بزرگی برای آلمان به عنوان کشوری صنعتی است. با تکنولوژی‌های جدید ما مزیت‌های رقابتی زیادی به دست می‌آوریم. مخصوصاً در زمان دگرگونی کنونی صنعت خودرو، تولید قطعات توسط مرکز لندشات باعث می‌شود بیش از همه به اهمیت این مرکز پی ببریم.

او ادامه می‌دهد:

علاوه بر رانندگی خودکار، حمل‌ و نقل آینده نیز با قوای محرکه الکتریکی و دیجیتالی سازی تعریف خواهد شد و ب‌ام‌و iNext با تمامی این موارد مترادف است.

زیرساخت این خودروی الکتریکی پنجمین نسل سیستم eDrive خواهد بود که قدرت ۵۳۰ اسب بخاری تولید کرده و با یک باتری ۸۰ کیلووات ساعتی همراه شده است.

 

 

جلو پنجره پر از تکنولوژی ب‌ام‌و iNext