سدان محبوب تویوتا کمری هیبریدی 2019

تویوتا کمری پس از غیبتی 15 ساله دوباره به اروپا بازگشته است اما آیا رقبا باید نگران این سدان ژاپنی باشند؟ ما این خودرو را بررسی کرده‌ایم تا پاسخ این سوال را بیابیم

تویوتا کمری یک سوپراستار جهانی است. علیرغم غیبتی 15 ساله در اروپا، این خودرو در سایر نقاط جهان فروش بالایی را تجربه کرده است. تویوتا از سال 1982 تاکنون بیش از 19 میلیون دستگاه کمری را ساخته و به فروش رسانده است.

هم‌ اکنون و با خاتمه‌ ی عرضه‌ ی آونسیس، تویوتا فکر می‌کند زمان بازگرداندن کمری به اروپا فرا رسیده است. این خودروساز ژاپنی ادعا می‌کند کمری جدید دارای طراحی زیبا، قوای محرکه‌ی هیبریدی، هندلینگ درگیر کننده و متریال لوکسی بوده و همین امر باعث شده کمری خودرویی درست در زمانی درست باشد.

سدان محبوب تویوتا کمری

ما اولین بار نسخه‌ی پیش‌ تولیدی هشتمین نسل کمری را در سال پیش ‌راندیم و فهمیدیم که این خودرو جایگزین جادار، آرام و راحت برای سدان های کلاس D اروپاست. اگرچه این خودرو از نظر هیجان رانندگی به پای ب ام و سری 3 نمی‌رسد اما خریداران در کلاسی که پر از محصولات دیزلی است با چیزی متفاوت روبرو خواهند بود.

خب آیا کمری رقیب قابل‌ اعتنایی برای فولکس‌ واگن پاسات است؟

اگر تنها بخواهیم به قیمت خودروها نگاه کنیم باید گفت کمری گران به نظر می‌رسد اما خب نگاه کردن به چیزی فراتر از قیمت پایه‌ی 29995 پوندی بی‌اهمیت به نظر می‌رسد. مخصوصاً زمانی که بدانید هزینه‌ های نگهداری کمری چقدر پایین است.

کمری خودروی بسیار کم مصرفی نیست اما !!!

تویوتا انتظار دارد 80 درصد خریداران کمری در بریتانیا از سازمان‌ها و ناوگان‌های مختلف باشند. کمری خودروی بسیار کم‌ مصرفی نیست اما بسته به مسیر روزانه و سبک رانندگی، این خودرو می‌تواند فواصل کوتاه را تنها با نیروی الکتریکی حرکت کند و این امر راندمان خودرو را بالا می‌برد.

اینجاست که کمری واقعاً می‌درخشد. این خودرو در شهر کاملاً بی‌صدا بوده و پیشرانه‌ی الکتریکی قدرتمند آن پاسخی آنی به پدال گاز می‌دهد و پرفورمنسی درخور دارد. سواری و راندن کمری آسان بوده و فرمان سبک و دقیق و میدان دید پذیرفتنی از جمله ویژگی‌های مثبت این خودرو محسوب می‌شوند.

آن‌هایی که با نسل پیشین تویوتا پریوس و یا اساساً با هر خودروی هیبریدی مجهز به گیربکس CVT آشنا باشند از دیدن کمری و قوای محرکه‌ی آن خوشحال خواهند شد. با فشار روی پدال سمت راست دور پیشرانه بالا خواهد رفت اما این حرکت با خونسردی و تمدن بیشتری در مقایسه با قبل صورت می‌گیرد. پیشرانه‌ی 215 اسب بخاری نیز قدرت کافی‌ای داشته و به ندرت نیاز به فشار کامل روی پدال گاز خواهید داشت.

آرامش و آسایش کابین در تویوتا کمری

به عنوان عملی معمول در خودروهای الکتریکی و هیبریدی، آرامش و آسایش کابین در سرعت‌های بالا کمی تحت تأثیر قرار می‌گیرد. پیشرانه‌ی کمری به حدی آرام و ساکت است که گوشتان ناخودآگاه به سمت صداهای دیگر همچون صدای جاده می‌رود. شاید صدای خودرو در بزرگراه خیلی به گوش نرسد اما در جایی که رقبا پیشرانه‌ای دیزلی با صدای کمی دارند، کمری صدایی پایدار در سرعت 110 کیلومتر در ساعت را تولید می‌کند.

زیر ساخت کمری پلتفرم TNGA 

زیر ساخت کمری پلتفرم اثبات شده‌ی TNGA است که از نظر سواری و هندلینگ بسیار خوب عمل کرده است. مهندسان تویوتا به دنبال ارائه‌ی هندلینگ پایدار و طبیعی در کمری بوده‌اند و واقعاً هم به این نقطه رسیده‌اند. شاید اوپل اینسیگنیا کمی تیزتر باشد اما تویوتا همان میزان چسبندگی را ارائه می‌کند. سیستم تعلیق کمری توازنی خوب بین راحتی و چابکی پیدا کرده است.

      

از این حقیقت نمی‌توان فرار کرد که خودروهایی همچون کمری در میان رانندگان تاکسی و ارگان‌های دولتی محبوب خواهند بود؛ و اگر شما تویوتا کمری جدید را انتخاب کنید شکایت زیادی درباره‌ی فضای صندلی‌های عقب نخواهید داشت. این خودرو به اندازه‌ی اشکودا ساپرب جادار بوده و فضای پا و سر کافی برای افراد قدبلند هم وجود دارد. صندلی‌های کمری جدید نرم بوده و پوشش چرم آن‌ها کاملاً دلپذیر است.

صندوق عقب تویوتا 2019

صندوق‌ عقب نیز بسیار بزرگ است هرچند برخلاف رقبا، تویوتا برنامه‌ای برای عرضه‌ی نسخه‌ی استیشن کمری ندارد. با صندوق 524 لیتری، فضای بیش از حد نیاز برای حمل چندین چمدان وجود دارد اما اگرچه می‌توان صندلی‌های عقب را تا کرد اما شاید برخی افراد اینسیگنیا را خودرویی کاربردی‌تر برای حمل اسباب و وسایل بدانند.

بزرگ ترین نقص کمری!

بی‌ شک بزرگ‌ ترین نقص کمری جدید به سیستم اطلاعات سرگرمی آن مربوط می‌شود. پانل شیشه‌ای بزرگ این سیستم جالب نبوده و پاسخ‌ های چندانی به لمس انگشتان نمی‌دهد. مهندسان تویوتا می‌گویند در حال کار برای ارائه‌ی اپل کارپلی و اندروید اتو هستند اما فعلاً این سیستم‌ها در دسترس نیستند. برای رانندگانی که چندین ساعت پشت فرمان خواهند بود، این سیستم می‌تواند روی نظرشان تأثیر منفی بگذارد.

دو تریم دیزاین در کمری 2019

اما اگر می‌توانید این سیستم اطلاعات سرگرمی را نادیده بگیرید احتمالاً از لیست تجهیزات استاندارد آن نا امید نخواهید شد. تنها دو تریم دیزاین با بهای 29995 پوندی و اکسل وجود دارد که این آخری 1300 پوند گران تر است.

رینگ های تویوتا کمری هیبریدی 2019

مدل‌های دیزاین از رینگ‌های 17 اینچی، چراغ‌های LED، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای، ورود بدون کلید و صندلی‌های جلوی گرم شونده سود می‌برند. ناوبری ماهواره‌ای و دوربین دنده‌عقب نیز در لیست تجهیزات به چشم می‌خورند.

اما در نسخه‌ی گران تر اکسل رینگ‌های 18 اینچی، مه شکن‌های LED، شارژ بی‌سیم گوشی، پایش نقاط کور، هشدار ترافیک عقبی و… دیده می‌شوند.

تویوتا کمری جدید خودرویی است که بجای قلب با عقل خریداری می‌شود. کمری خودرویی راحت، جادار و آرام بوده و تجهیزات زیادی هم دارد؛ اما موضوع اصلی در این میان هزینه‌های نگهداری است. اگر تویوتا بتواند سیستم اطلاعات سرگرمی کمری را تصحیح کند، این خودرو امتیاز بالاتری هم دریافت خواهد کرد.

مشخصات تویوتا کمری 2.5 هیبرید اتو اکسل

  • قیمت: 31295 پوند
  • پیشرانه: 4 سیلندر 2.5 لیتری بنزینی هیبریدی
  • قدرت: 215 اسب بخار
  • گیربکس: CVT اتوماتیک، دیفرانسیل جلو
  • شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 8.3 ثانیه
  • حداکثر سرعت: 180 کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: 5.6 لیتر در هر صد کیلومتر