جدیدترین تاکسی نیویورک تسلا مدل 3

 

تسلا مدل ۳ قرار است به‌ طور رسمی به‌ عنوان اولین تاکسی الکتریکی شهر نیویورک به خدمت گرفته شود.

 

جدیدترین تاکسی نیویورک تسلا مدل 3

 

جدیدترین خودروی ناوگان تاکسیرانی شهر نیویورک تسلا مدل ۳ خواهد بود. این تصمیم ابتدا در وب‌ سایت Electrek و با انتشار تصاویری از یک تسلا مدل ۳ زرد رنگ منتشر شد، اما به‌ طور رسمی تأیید نشد. با وجود این حالا آلان فرومبرگ، قائم مقام کمسیون تاکسی نیویورک، تأیید کرد که تسلا مدل ۳ به‌ عنوان خودروی بعدی ناوگان این شهر انتخاب شده است.

خبر مذکور از آنجایی قابل‌ توجه است که تسلا مدل ۳ در فهرست تاکسی‌ های جدید انتخاب‌ شده برای شهر نیویورک تنها خودروی برقی است. مدل ۳ قرار است به ناوگانی از خودروهای دوستدار محیط‌ زیست شامل شورولت مالیبو هیبرید، کرایسلر پاسیفیکا هیبرید، فورد فیوژن هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید بپیوندد.

سایر خودروهای هیبریدی که حضور آن‌ها در ناوگان تاکسیرانی نیویورک تأیید شده، لینکلن MKZ، لکسوس RX 450h، تویوتا آوالون، تویوتا کمری، تویوتا پریوس، تویوتا هایلندر و تویوتا RAV4 هستند.

 

جدیدترین تاکسی نیویورک تسلا مدل 3

جدیدترین تاکسی نیویورک تسلا مدل 3

 

حضور تسلا مدل ۳ در تاکسیرانی کلان شهر نیویورک تأیید شده اما این اولین حضور تسلا در ناوگان‌های تاکسی نیست و خودروهای این شرکت پیش‌تر در نقاط دیگر جهان به‌ عنوان تاکسی خدمت کرده‌اند. کشور هلند در سال ۲۰۱۷ دارنده‌ی بزرگ‌ترین ناوگان تاکسی تسلا بود و دوبی نیز از برنامه‌ی خود برای به‌ کارگیری ۲۰۰ دستگاه خودروی تسلا به‌ عنوان تاکسی رونمایی کرده است.

جالب است، در حالی‌ که شرکت‌های تاکسیرانی نسبت به استفاده از خودروهای تسلا در ناوگانشان علاقه‌مند هستند، ایلان ماسک قصد دارد تا با راه‌اندازی سرویس روبوتاکسی در آمریکا از سال آینده، شرکت‌های تاکسیرانی را از میدان به در کند.

در ایده‌ی جدید تسلا دیگر نیازی به راننده‌ی تاکسی وجود ندارد و خودروهایی بدون راننده با اتکا به فناوری رانندگی خودکار این شرکت استفاده خواهند شد.