تولید ب‌ام‌و X6 و X7 هیدروژنی

 

تولید ب‌ام‌و X6 و X7 هیدروژنی

 

با شاسی بلند هیدروژنی x6 و x7

کلاوس فرولیش مدیر بخش تحقیق و توسعه ب‌ام‌و اعلام کرد این خودروساز آلمانی در آینده نسخه‌های سلول سوختی هیدروژنی شاسی بلندهای X6 و X7 را تولید خواهد کرد.

با شاسی بلند هیدروژنی x6 و x7

فرولیش که با اتونیوز اروپا درباره مباحث متنوعی مخصوصاً الکتریکی سازی صحبت می‌کرد گفت ب‌ام‌و با همکاری تویوتا در حال توسعه جدیدترین تکنولوژی‌های سلول سوختی بوده و به دنبال ایجاد توجیه اقتصادی برای این نوع قوای محرکه است.

با شاسی بلند هیدروژنی x6 و x7

 

او می‌گوید هزینه‌ی قوای محرکه سلول سوختی حدود 10 برابر بیشتر از خودروهای الکتریکی می‌باشد. فرولیش اظهار داشته است:

ما به دنبال کاهش هزینه‌ها تا سال 2025 هستیم و می‌خواهیم این کار را با سومین نسل سیستم سلول سوختی خود انجام دهیم که در این صورت شاهد تولید انبوه آن خواهیم بود.

اما برنامه کوتاه‌مدت ب‌ام‌و از آن به عنوان تولید آزمایشی نام برده شده در واقع دومین نسل خودروهای سلول سوختی است که شامل دو شاسی‌بلند X6 و X7 خواهند بود. این خودروها زودتر عرضه خواهند شد هرچند مشخص نیست که فاصله آن‌ها با خط تولید چقدر است.

با شاسی بلند هیدروژنی x6 و x7  با شاسی بلند هیدروژنی x6 و x7 با شاسی بلند هیدروژنی x6 و x7

تولید ب‌ام‌و X6 و X7 هیدروژنی

اما برنامه کوتاه‌ مدت ب‌ام‌و از آن به عنوان تولید آزمایشی نام برده شده در واقع دومین نسل خودروهای سلول سوختی است که شامل دو شاسی‌بلند X6 و X7 خواهند بود. این خودروها زودتر عرضه خواهند شد هر چند مشخص نیست که فاصله آن‌ها با خط تولید چقدر است.

 

مدیر ب‌ام‌و گفته است:

ما قوای محرکه سلول سوختی را راه‌حلی قابل‌اعتنا برای پیکاپ های سبک و هوی دیوتی می‌دانیم زیرا این خودروها در حال روبرو شدن با قوانین آلایندگی بسیار سختی هستند. این خودروها از پیشرانه‌های دیزلی بسیار کارایی استفاده می‌کنند بنابراین شاید قدم بعدی آن‌ها تنها استفاده از قوای محرکه الکتریکی باشد؛ اما شما نمی‌توانید یک پیکاپ سنگین با باتری‌های بزرگ بسازید زیرا کاهش ظرفیت بار از 6 به 7 تن کاملاً بی‌معنی است. با وجود یک جایگاه شارژ، شما می‌توانید 100 پیکاپ سبک هیدروژنی را در طول یک شب شارژ کنید.