رسیدن به حداکثر سرعت ب‌ام‌و Coupe i8

 

در سال 2009 و زمانی که دنیا هنوز هم شر رکورد اقتصادی بزرگ خلاص نشده بود ب‌ام‌و پیش‌ نمایشی از آینده محصولات خود را پدیدار کرد. در همان سال بود که کانسپت ب‌ام‌و ویژن EfficientDynamics به عنوان یک محصول پلاگین هیبرید علمی تخیلی معرفی گردید. پس از حضور در فیلم مأموریت غیر ممکن و چند سال وقفه، سرانجام i8 با اکثر ویژگی‌های مدل مفهومی ظاهر شد.

6 سال پس از معرفی هم i8 همچنان توجهات را به خود جلب می‌کند. این خودرو در عین اینکه ظاهر متمایزی دارد از توانایی‌های عملکردی مناسبی نیز برخوردار است. جدیدترین ویدئوی منتشر شده توسط AutoTopNL نشان دهنده‌ی حضور این خودرو در اتوبان بوده و به ما یادآوری می‌کند که i8 اصلاً خودروی کندی نیست.

 

رسیدن به حداکثر سرعت ب‌ام‌و Coupe i8

 

در این ویدئو شاهد شتاب گیری i8 و رسیدن سرعت آن از سکون به سقف یعنی 250 کیلومتر در ساعت هستیم. ب‌ام‌و ادعا می‌کند این خودرو شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.2 ثانیه‌ای دارد که با توجه به قوای محرکه هیبریدی‌اش کاملاً پذیرفتنی است. یک پیشرانه 3 سیلندر 1.3 لیتری توربو با واحد الکتریکی و باتری 11.6 کیلووات ساعتی همراه شده و قدرت کل 369 اسب بخاری و گشتاور 569 نیوتون متری را تولید می‌کنند. این نیرو از طریق گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به تمامی چرخ ها منتقل می‌شود.

 

رسیدن به حداکثر سرعت ب‌ام‌و Coupe i8

 

رسیدن به حداکثر سرعت ب‌ام‌و Coupe i8

اگرچه سال 2019 تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد اما ب‌ام‌و i8 هنوز هم خودرویی متعلق به آینده نشان می‌دهد. متأسفانه این خودرو دیگر تولید نخواهد شد زیرا یکی از مدیران ب‌ام‌و اوایل امسال گفته بود جانشین مستقیمی برای i8 وجود ندارد.

پس از آن نیز خود ب‌ام‌و اعلام کرد تولید این خودرو در آوریل سال 2020 به پایان می‌رسد. i8 هرگز فروش بالایی را تجربه نکرد و همین ماه تازه بیست هزارمین دستگاه از آن تولید گردید اما باعث شد خودروهای هیبریدی درست به اندازه محصولات الکتریکی تسلا جذاب به نظر آیند.