جایگزین نسل بعدی BMW 7 را هیبرید خواهد گرفت؟!

 

شایعات بسیار زیادی درباره‌ی نسل بعدی ب‌ام‌و سری 7 به گوش می‌رسد که اگر صحیح باشد حاکی از تغییرات بسیار جدی در این سدان لوکس و پرچم‌دار خواهد بود.

گزارش جدید BMW بلاگ نشان می‌دهد سری 7 جدید به‌ صورت تمام الکتریکی هم عرضه خواهد شد. ماه‌ها قبل نیز گفته شده بود سری 7 دیگر از پیشرانه‌های 8 و 12 سیلندر استفاده نخواهد کرد و بجای آن‌ها مدل‌های هیبریدی تولید خواهد شد.

 

جایگزین نسل بعدی BMW 7 را هیبرید خواهد گرفت؟!

 

ب‌ام‌و سری 7 

سری 7 تمام الکتریکی ظاهراً با نام i7 تولید خواهد شد و فرایند توسعه‌ای آن نیز در حال انجام است. منابع نزدیک به این رسانه می‌گویند مجموعه باتری خودرو از 80 تا 120 کیلووات ساعت گنجایش خواهد داشت. به این ترتیب سری 7 الکتریکی می‌تواند با یک‌بار شارژ مسافت 700 کیلومتری را طی کند.

 

جایگزین نسل بعدی BMW 7

برابری قدرت قوای محرکه الکتریکی با پیشرانه

اگر چه همه‌ی ما از دانستن اینکه سری 7 جدید نیروگاه بسیار قوی و نمادین خود را از دست می‌دهد ناراحت می‌شویم اما شکی وجود ندارد که قوای محرکه‌ی تمام الکتریکی به‌ سادگی می‌تواند جای پیشرانه‌ی یاد شده را پر کند.

BMW بلاگ می‌گوید i7 پرچم‌ دار احتمالاً حداقل قدرت 650 اسب بخاری خواهد داشت که آن را به سدانی قدرتمند تبدیل می‌کند.

 

 

بی ام و هیبریدی I7

 

قدرت ب‌ام‌و  i7 هیبریدی

اگر چه گفته شده نسل بعدی سری 7 فاقد پیشرانه‌هایی پرحجم خواهد بود اما انتظار نداریم که با محصولی کند روبرو شویم. پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری ب‌ام‌و ظاهراً در دل مدل‌های پلاگین هیبریدی و هیبریدی ملایم سری 7 جدید خواهد تپید و مدل پایه‌ی هیبریدی ظاهراً قدرت 560 اسبی و گشتاور 800 نیوتون متری خواهد داشت که اعداد کاملاً قابل‌ توجهی هستند.

 

قدرت ب‌ام‌و  i7 هیبریدی

ورود به بازار 

 

اگر چه تمامی این خبرها فعلاً در حد شایعه و گمانه‌ زنی هستند اما ب‌ام‌و کاملاً وارد بازی الکتریکی‌ها شده است. احتمالاً نسل بعدی سری 7 در سال 2021 یا 2022 وارد بازار خواهد شد و بنابراین نسخه‌های کانسپت یا حتی آماده‌ی تولید آن را می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک مشاهده کنیم.

اگر ب‌ام‌و بتواند همان پرفورمنس نسخه‌های درون‌ سوز سری 7 را با قوای محرکه‌ی الکتریکی شده ارائه کند قطعاً مشکلی با یافتن مشتریان بالقوه نخواهد داشت.