قدرت ‌نمایی ب‌ام‌و M2 CS در پیست نوربرگ رینگ!

ب‌ام‌و M2 جزو تواناترین خودروهای بازار است اما از آنجایی که باواریایی ها همیشه به دنبال بهبود محصولات خود هستند بنابراین چندین نسخه سریع‌تر از این خودرو را معرفی کرده‌اند؛ اما وضعیت جدیدترین نسخه این خودرو با نام M2 CS چگونه است؟ مجله اسپورت اتو با این خودرو به دل نوربرگ رینگ زده تا ببیند ب‌ام‌و چه محصولی را تولید کرده است.

 

زیر کاپوت این خودرو پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری S55 با قدرت ۴۴۴ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتون متر قرار گرفته که اگرچه عملکرد بسیار خوبی دارد اما شاید دیگر با این پیشرانه دیدار نداشته باشیم. به خاطر اینکه استانداردهای آلایندگی اروپایی سخت گیرانه تر از قبل شده ب‌ام‌و تصمیم گرفته دیگر فرایند توسعه این نیروگاه را ادامه ندهد.

لاستیک‌های میشلین پایلوت

بیمری که در ویدئو خواهید دید از لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت کاپ ۲ سود برده است. اگرچه از شرایط آب و هوایی و خود پیست در زمان تست M2 CS مطمئن نیستیم اما لاستیک‌های میشلین عملکرد خوبی در پیست دارند. واضح است که ما پشت فرمان این خودرو نبوده‌ایم اما با توجه به وضعیت خودرو می‌توان گفت این خودرو چسبندگی بالایی داشته و رفتار خوبی را در پیچ‌های سنگین نوربرگ رینگ نشان می‌دهد.

 

قدرت ‌نمایی ب‌ام‌و M2 CS در پیست نوربرگ رینگ!

 

البته تغییرات CS تنها به افزایش قدرت و لاستیک‌های چسبنده‌تر ختم نمی‌شود. از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به دیفرانسیل فعال و سیستم تعلیق تطبیقی M اشاره کرد. ب‌ام‌و می‌گوید این سیستم تعلیق می‌تواند تنظیمات دامپرها را برای ارائه سواری بهتر تغییر دهد.

   

M2 مورد بحث همچنین به رینگ‌های سبک‌تر و ترمزهای قوی‌تر مجهز شده است. تمامی این بهبودها خودشان را در پیست نشان داده‌اند به گونه‌ای که کریستین گبهارت راننده اسپورت اتو توانسته یک دور این پیست مشهور را در ۷ دقیقه و ۴۲ ثانیه طی کند. اگر ب‌ام‌و بخواهد لپ تایم رسمی را ثبت کند احتمالاً راننده خودش را پشت فرمان قرار خواهد داد.

 

https://b2n.ir/754299