امروز اتفاقاتی میشنویم ، که گویایی کم فروشی نیست بلکه دزدی در روز روشن است.

در طول روز ما با مشتریانی مختلفی سر کار داریم و میبایست پای در دل های آنان نیز بنشینیم.

اما معیار گوش کردن و حرف دل ها ایندفعه دل ما رو به رنج آورد ، چرا که یکی از مشتریان ما برای صورت موتوری تماس گرفت و ما نیز پیگیر این مسیله فنی شدیم.

خودرو بی ام و سال 2016 با موتور چهار سیلندر توربو شارژ با کرد 65000 تا .....

موتور پیاده شد به همین راحتی

بحث کارشناسی ما با مشتری ، طوری انجامید که ایشان را دعوت به شرکت کردیم و کمی و کاستی حادثه جویا شدیم.

گفت پس از اینکه از منزلشان برای پر کردن باک بنزین خودرو به جایگاه رفتم و طبق همیشه بنزین سوپر با کاستی مواجه شدم و میبایست از سوخت با پایه سرب استفاده میکردم .

در زمان بارگیری بنزین متوجه بیش از حد هوا در سیستم شدم و از متصدیان علت این همه هوا را جویا شدم و بیان کردند که جایگاه 1 ساعت پیش بارگیری بنزین شده و شاید به خاطر همین است ، اما نکته این است که یک ساعت پیش با هواس سرد پاییزه کمی داستان دار است.

در نهایت باک پر شد و در یکی از اتوبان های تهران با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت متوجه شدم که صدای موور کاملا عوض شد و تا این که به شرایط مطمین کنار جاده برسم خودرو کاملا ایست کرد و دیگر روشن نشد.

طبق معمول به مکانیک خودم صحبت کردم و ودر نهایت خودرو را با خودرو بر به تعمیرگاه رساند.

در اولین استارت مکانیک ، آب پاکی را روی دست ام ریخت و گفت ....................... موتور تعطیل پیستون خورد کرده است !!!!

مگر امکان داره که یک خودرو کم کارکرد آلمانی با این کیفیت مطلوب همچین اتفاقی بیافته و تمام سرویس های آن در نمایندگی و با بهترین کیفیت انجام شده ولی با 65000 کارکرد موتور جام کند .

ما پس از مراجعه به تعمیرگاه ، متوجه شدیم به علت عدم احتراق صحیح دو پیستون دچار مشکل شده اند که ربطی به سیستم جرقه و برق نیز ندارد.

دوست عزیزی که در جایگاه بوده ، شیطنت کرده و آب در سیستم قاطی کرده است به همین راحتی .....

حالا شما با این دلار افسار گسیخته که نزدیک به 37000 تومان است چگونه با یک حرکت غیر انسانی ، سیستم مالی یک خانواده را مختل میکنید

ولی صورت فاکتور مشتری خود را اعلام کردیم ، واقعا مشتری مان دچار افسردگی شد و پس از نیز میبایست با تعمیرگاه و هزینه جانبی آن کنار بیاد

داستان این است که هر صنفی میبایست متخصص آن و علم روز در آن دخیل باشد .

ما خودمان یکی مسایلی را که از اصناف لوازم یدکی و اتحادیه گله داریم ، عدم استفاده از نیروی جوان ذبده به روز که علم کامپیوتر و خودرو را با هم آکاه باشند.

ولی در تمامی جلسه ها از افراد سنتی ، قدیمی و بعضا ریش سفید استفاده میشود که این تماما با اصل علم تضاد دارد.

تجربه جایگاه مدیریتی موازی دارد و نمی بایست در سیستم بروز تصمیم گیری مستقیم داشته باشد و میبایست قوی ترین و علمی ترین فرد را در این جایگاه منصوب کرد.

اکنون هم میبایست دلمان برای هم بسوزد ، زیرا هزینه کردن دلاری است و در آمد ریالی ...

 

التماس تفکر

م.حسامی