برند BMW هرگز به دنبال “مهندسی نشان” نخواهد بود

امیدها برای تولید پیکاپ توسط ب‌ام‌و کاملاً نقش بر آب شده زیرا مدیر بخش استرالیای این خودروساز آلمانی تأیید کرده این امر هرگز رخ نخواهد داد. ویکرام پاوا همچنین خاطر نشان ساخته این برند هرگز به دنبال “مهندسی نشان” نخواهد بود.

این مدیر ارشد در مصاحبه با نشریه‌ی Go Auto در واقع همان گفته‌های مدیر تحقیق و توسعه‌ی ب‌ام‌و را تأیید کرده است.

پیکاپ ها در سال‌ های اخیر رشد قابل‌ توجهی از نظر تقاضا و بازار داشته‌اند اما نسخه‌های لوکس این خودروها بازار بسیار محدودی دارند. البته که اشاره‌ی مقامات رده‌بالای ب‌ام‌و به مرسدس بنز X کلاس است که از پلتفرم نیسان ناوارا و نشان ستاره سه پر مرسدس بنز استفاده می‌کند.

تولید پیکاب با سبد محصولات ب ام و همخوانی ندارد

 

پاوا اضافه کرده تولید پیکاپ با سبد محصولات ب‌ام‌و همخوانی نداشته و در آینده هم ‌چنین کاری صورت نخواهد گرفت. باواریایی ها کاملاً روی محصولات لوکس خود متمرکز هستند و اصلاً به تولید پیکاپی لوکس فکر نمی‌کنند.

این مدیر ارشد تصریح کرده است:

من واقعاً نیازی به تولید چنین خودرویی در زمان حاضر نمی‌بینم. ما کاملاً روی محصولات لوکس خود تمرکز کرده‌ایم و من فکر می‌کنم ب‌ام‌و به وضوح این کار و همچنین استراتژی آینده را اعلام کرده است.

ایدئولوژی ب‌ام‌و ساده است: به منظور ساخت یک پیکاپ بسیار خوب باید یک شاسی بدنه روی فریم را توسعه داد که فرایندی بسیار هزینه‌ بر است. چیزی که مرسدس با X کلاس انجام داده تنها به منظور کاهش هزینه‌ها است و البته با فلسفه‌ی برند در تضاد می‌باشد.

اگر ب‌ام‌و یک پیکاپ بسازد، این خودرو باید یک ب‌ام‌و باشد!