عواملی که باعث شده برلیانس V5 در ایران هنوز خرید شود!

برلیانس V5

یکی از هزاران سؤال بی‌ پاسخی که ذهن خریداران قشر متوسط از جمله خود من را به خود مشغول کرده این است که چرا کمپانی سایپا به برلیانس V5 که تنها شاسی‌ بلند موجود در برلیانس است اجازه ماندن و رقابت در بازار میان رده‌های ایران را نداد؟

با وجود اینکه تمام خودروهای برلیانس تقریباً از یک تکنولوژی و کیفیت در ساخت بهره می‌برند، اولین نمونه وارداتی در ایران که همین مدل مظلوم واقع‌ شده V5 است نتوانست حضور بلند مدتی را در ایران تجربه کند. در صورتی‌ که از با دقت بیشتر این خودرو را بررسی کنیم متوجه برتری‌های بسیار آن نسبت به سایر مدل‌های برلیانس و حتی سایر شاسی بلندها و کراس‎اورهای چینی هم‌ رده این خودرو در بازار ایران خواهیم شد.

عواملی که باعث شده برلیانس V5 در ایران هنوز خرید شود!

برلیانس V5  تنها با مدل 2014 خود در سال 94 در ایران حضور یافت و پس از مدت کوتاهی واردات این خودرو به ایران به‌ کلی قطع شد و کمپانی سایپا نیز برنامه‌ای برای مونتاژ این خودرو نداشت. طبیعی است که در چنین شرایطی و با وجود رقبای ارزان‌ قیمت دیگر در بازار میان رده‌ها خودرویی مانند برلیانس V5 هم چنان ناشناخته باقی خواهد ماند.

با این‌ وجود خرید و فروش برلیانس v5 مدل 2014 هنوز هم در ایران ادامه دارد. دلیل این امر نیز ویژگی‌های مثبت و برتری‌های این خودرو نسبت به هم‌ رده‌های چینی‌اش است. در ادامه به بررسی این عوامل که باعث محبوبیت نسبی برلیانس V5 نیز در میان خریداران شده است می‌پردازیم.

 

 

ایمنی بالا و امکانات ایمنی بیشتر نسبت به رقبا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که شاید خریداران آپشن پسند ایرانی! به آن توجه زیادی نمی‌کنند، ایمنی خودرو است. برلیانس V5 بر عکس تمام مدل‌های برلیانس مونتاژ داخل که تنها دو ایربگ دارند، در کابین خود 6 ایربگ برای جلویی، پرده‌ای و جانبی را ارائه می‌دهد.

علاوه بر این امکاناتی مانند کمربند پیش ‎کشنده و محدود کننده نیز در هنگام تصادفات و برخورد خودرو تا حد زیادی صدمه به سرنشینان جلو را کاهش می‌دهد. سیستم ترمز ضد قفل و توزیع نیروی ترمز نیز در این خودرو فعال هستند و در واکنش‌های سریع به‌ خوبی عمل می‌کنند.

ایمنی بالا و امکانات ایمنی بیشتر برلیانس V5

در حال حاضر در بازار میان رده‌ها از سطح از ایمنی را تقریباً در هیچ خودرویی نمی‌توان دید. هر چند این ویژگی‌ها از دید افراد بسیاری پنهان باشد، اما تعدادی را نیز به انتخاب برلیانس V5 مشتاق کرده است.

 

طراحی کابین متفاوت‌ تر و جدیدتر

برلیانس V5

مقایسه با همه رده ها

هر چند نمی‌توان گفت کابین برلیانس V5 2014 از طراحی مدرنی برخوردار است. اما وقتی این خودرو را در کنار خودروهای دیگری مانند رنو ساندرو استپ وی و برلیانس C3 کراس که از خودروهای محبوب و پرفروش ایران هستند، قرار می‌دهیم. تفاوت طراحی کابین برلیانس V5 به‌ وضوح قابل مشاهده است.

همکاری‌های برلیانس با کمپانی معتبر بی ام و باعث شد تا این کمپانی بتواند حق استفاده از برخی المان‌ها و طرح‌های به کار رفته در ساخت بی ام و X1 را به عاریت بگیرد. به همین دلیل نیز به‌ محض ورود به کابین این خودرو یک طرح ابتدایی از داشبورد بی ام و X1 را خواهید دید. به‌ طور کلی این خودرو حتی نسبت به اعضای دیگر خانواده خود نیز چند قدم جلوتر است و با مدل 2014 خود نیز توانایی رقابت با ام وی‌ام X22 را در این زمینه دارد.

 

کیفیت بالای موتور برلیانس V5

برلیانس V5

عواملی که باعث شده برلیانس V5 در ایران هنوز خرید شود!

نکته دیگری که از دید خریداران ایرانی پنهان مانده است، کیفیت بالای موتور است. موتور این خودرو تحت لیسانس کمپانی میتسوبیشی ژاپن ساخته شده و نسبت به موتورهای به کار رفته در محصولات دیگر از کیفیت و طول عمر بالاتری برخوردار است.

میتسوبیشی سابقاً در دهه 90 میلادی کمپانی هیوندای را برای تولید موتور مدل افسانه‌ای آزرا همراهی کرده بود. شاید اگر در سال 94 آگاهی خریداران از برتری‌های این خودرو بیشتر بود برلیانس V5 هنوز هم در ایران حضور داشت. شاید بتوان گفت این مورد نیز یکی از دلایلی است که خریداران ایرانی در بازار میان رده‌ها به دنبال خرید برلیانس V5 می‌روند.

 

سیستم تعلیق نرم و واکنش‌ پذیر

یکی از دلایل کنار رفتن برلیانس V5 از بازار ایران، عرضه زود هنگام رقیب چینی این خودرو یعنی چانگان CS35 بود. این خودرو به دلیل خدمات پس از فروش خوب و نیز مونتاژی بودنش توانست بازار بهتری را در ایران تجربه کند و توجه بازار را به سمت خود متمرکز کرد.

در حالی‌ که برلیانس V5 در مقایسه با این رقیب خود چیزی کم نداشت و حتی در مواردی بیشتر هم داشت! سیستم تعلیق این خودرو  به‌ مراتب بهتر از رقیب آن تلقی می‌شود. به‌ طوری‌ که در رانندگی با سرعت‌ بالا و نیز رانندگی در خیابان‌های پر از دست‌ انداز شهر کابین این خودرو کاملاً آرام خواهد بود و پشت فرمان آن هیچ ضربه‌ای را حس نخواهید کرد.