یک بازار لجام گسیخته و بدون ناظر

 

 

عجیب و غریب است که بگوییم درباره قیمت خودرو مردم با یکدیگر به مسایقه ای پرداخته اند که در انتها به ضررشان تمام میشود.

نکته های بسیار زیادی وجود دارد که اگر امروز بیشتر خودرو خود در بازار بفروشیم شاید ، سود بیشتری عاید خواهیم کرد و این گمان بسیار اشتباهی است.

زیرا همان خودرو مورد نظر خود را نیز باید با بهای بیشتری خریداری نمایید ، همان تصمیمی که فروشنده خودرو شما درباره شما گرفته است ..!!!!

جالب است بدانید که به یکدیکر کمک میکنیم که کالاها گران تر بخریم  این تبدیل به یک عادت غلط و باوری شده است که خودروهای بی کیفیت با قیمت گذاف در بازار ایران جولان بدهند.

متاسفانه وب سایت های مختلفی به این امر کمک می کنند زیرا مرجع مجازی برای قیمت گذاری میشوند.

 

 

در یک مورد مشاهده شده است که شخصی برای خرید یک دستگاه رنو داستر به یکی از خیابان های معروف تهران که عرضه خودروهای لوکس در ان بسیار رایج است مراجعه کرده است و متاسفانه بوسیله تعدادی از کارکنان و پرسنل چند فروشگاه در 3 ساعت این خودرو را با 50 میلیون بها بیشتر تهیه نموده است.

چرا ؟!!

به این دلیل که این پرسنل با مراجعه به فضای مجازی و اپلیکشین ها قیمت خودرو آگهی خود را در لحظه گران تر کرده و مشتری را سر درگم در قیمت گذاری کرده است .

بعضی از این مستندات بلای جان خریدار شده و این یک عیب بزرگ است که ما قیمت گذاری های دل به خواهی را با چند عدد و در لحظه تعویض می نماییم .

چه نظارتی بر این وب سایت ها می شود و چه کسی تصمیم به ثبت قیمت بر خودرو می کند معلوم نیست . می بایست حتی در این روزهای پایان سال ، تصمیم جدی برای نظارتبر  این گونه اپلیکیشن و وب سایت شود.

 

 

مردم عادی ، یا کسانی که برای پایان سال خود تصمیم به خرید خودرو یا تعویض آن دارند نمی بایست دچار زخمی شدن با تیغ دلالان شوند و حتی با نظارت بر این اصناف کیفیت تصمیم گیری خود را بهبود بخشند.

جالب است اگر یک کارمند که با هزار آمال و آرزو با حقوقی متوسط مثلا 18 تا 20 میلیون تومان دچار این بحران لحظی شود و در بند این اخلال قیمت دچار شود این اجحاف شود ، واقعا نابخشودنی است.

این اعمال در کمتر در کشوری پیش می آید.

این حرکات یا از ضریب هوشی منفی ماست و یا عقب ماندگی فرهنگی ....