پسر دوست داشتنی خانواده بی ام و M340i

پرطرفدارترین خودروی دنیا ب ام و سری 3

ب ام و سری 3 در کل دنیا به عنوان خودرویی شناخته می شود که در کنار بر طرف نمودن نیازهای روزانه افراد مصرف کنند، قادر به ایجاد هیجان در رانندگی های شهری و جاده ای است. از زمان معرفی اولین نسل این سری، تمامی نسل های این خودرو شانس حضور در بازار ایران را داشته و همواره مورد توجه جوانان و علاقمندان رشته اتومبیل رانی قرار گرفته است. اما عدم وجود نمونه های M POWER به صورت گسترده، مشتریان بالقوه آن را به سوی خودروهای دیگر و یا تقویت های بعضا غیر اصولی سوق داده است. تنها پس از چند ماه از معرفی نسل نو سری سه، ب ام و اقدام به معرفی مدل M340i کرده تا با پیشرانه بهبود یافته و قابلیت های دینامیکی فوق العاده اش، ارقام جدیدی را برای سدان های سایز متوسط ب ام و ثبت کند.

طراحی خارجی هیجان انگیز  M340i 

طراحی نمای خارجی مدل M340i بسیار هیجان انگیز بوده سپرهای عضلانی، دیفیوز عقب ، خروجی های اگزوز و ورودی های هوای بزرگتر ، آن را از مدل استاندارد مجزا میکند. این تغییرات علاوه بر قدرتمند نشان دادن مدل M، نیازهای آیرودینامیکی این نمونه را برطرف کرده و با دریافت هوای بیشتر کارایی بهتر پیشرانه را تضمین می کنند.

شتاب گیری فوق العاده ، چابکی در پیج ها، پایداری، فرمان پذیری عالی و ترمزهای قوی نکاتی است که از نسخه های M سری سه توقع داریم و مدل M340i نیز با مرکز ثقل کوتاه، وزن کم، توزیع وزن مناسب بین اکسل ها، استقامت بدنه و تعلیق فوق العاده خود،آنها را برآورده می کند. ب ام و همچنین با افزودن مواردی چون فرمان اسپرت با ضرایب متغیر،دیفرانسیل و ترمزهای M و رینگ های 18 اینچی تجربه سواری با M340i را بهبود بخشیده است.

ب ام و با تغییرات بالا توانسته است قدرت این پیشرانه را با 48 اسب بخار افزایش به 374 و حداکثر گشتاور خروجی را به 500 نیوتن متر برساند. این ارقام قادرند تا M340i را در مدت زمان 4/4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت رسانده و با 0/5 ثانیه اختلاف آن را در جایگاه پرشتاب ترین سری 3 با نشان M قرار دهند.

لذت رانندگی با M340i تنها به قدرت موتور و فرمان پذیری آن محدود نشده و صدای اگزوز آن در حالت های SPORT و SPORT+ راندن این پسر شرور و دوست داشتنی را به یک سرگرمی اعتیادآور تبدیل کند. میزان مصرف سوخت M340i ، و 7/5 لیتر به ازای هر صد کیلومتر بوده و تولید 172 گرم گاز کربنیک به ازای طی کردن هر کیلومتر با آن گزارش شده است.

جعبه دنده ای که با پیشرانه قدرتمند M340i جفت می شود، 8 سرعته و از نوع Steptronic است. ب ام و با ارتقای بخش های مختلف و بهسازی سامانه کنترل هیدرولیکی آن، دقت و لذت تعویض ها را دو چندان کرده است. سامانه XDrive با قرارگیری در مسیر جعبه دنده و چرخ ها قادر است تا نیروی تولیدی پیشرانه را با حداقل اتلاف در کشش، به 4 چرخ منتقل کرده و از این طریق پایداری خودرو در شرایط مختلف را تضمین کند. این سامانه در حالت های sport و sport+ بیشتر گشتاور را در اختیار محور عقب قرار میدهد که در این حالت نیز به حفظ پایداری و چابکی خودرو حفظ خواهد شد.

ساختاری که برای تعلیق M340i در نظر گرفته شده است بر پایه بهبود فرمان پذیری اسپرت پایه ریزی شده و اجزای این بخش که در جلو از نوع دو مفصلی و در عقب از نوع بازوهای پنجگانه هستند. تعلیق مدل M خودرو را در حدود 10 میلی متر پایین تر از نسخه استاندارد قرار میدهد و کمک فنرهای جدید آن در صورت سفارش از نوع قابل کنترل الکترونیکی خواهند بود.

برای خودرویی که قرار است شخصیتی کم و بیش مسابقه ای داشته باشد، قابلیت ترمزگیری  امری حیاتی است. از این بابت ب ام و سامانه ای حرفه ای برای ترمزگیری M340i در نظر گرفته که کورس حرکت پدال آن کوتاه بوده و نیروی ترمز از طریق کالیپرهایی با 4 پیستون به چرخ های جلو و کالیپرهای تک پیستونه به چرخ های عقب منتقل می شود.

M340i قوای محرکه خود را از پیشرانه 6 سیلندر خطی به حجم 3 لیتر دریافت می کند. این نمونه در کنار کارآیی بالا و واکنش های سریع خود، نرم و به صرفه عمل می کند. محفظه میل لنگ و سرسیلندر این موتور به طور کامل از آلومینیوم ساخته شده و توربوشارژر آن ارتقا یافته و در کنار مسیر تماما استیل منیفولد دود، دسترسی سریع تر به فشار بوست مناسب را فراهم می آورد.