درباره واژه‌های اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

خودروسازان آزادی زیادی دارند و خلاقیت زیادی درباره‌ی کلاس‌های خودرویی خود بکار می‌برند.
چندین سال پیش کلاس‌ها و فرم‌های بدنه خودرویی ساده‌ای وجود داشت: سدان، واگن، تراک، شاسی‌بلند، هاچبک و کوپه؛ اما هم‌ اکنون واژه‌های عجیب‌ و غریبی برای کلاس‌های خودرویی به میان آمده است.

تعداد کمی از این واژه‌ها محبوب شده‌اند: اسپورت بک، 4 درب کوپه و شوتینگ بریک.

 

 

بیوک اخیراً محصول رگال جدید خود را یک اسپورت بک نامیده درحالی‌که مرسدس خودروهای CLS و CLA خود را کوپه می‌نامد؛ با اینکه آنها دارای 4 درب هستند. خب معنی این واژه‌ها چیست؟

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

اسپورت بک

بیوک رگال جدید همانند آئودی A7 و پورشه پانامرا خودرویی اسپورت بک خوانده می‌شود. وجه اشتراک این خودروها چیست؟

همه‌ی آن‌ها به لطف خط سقف شیب‌دار و نمای عقب کوتاه پروفایل زیبایی دارند. البته همه‌ی خودروهای دارای این فرم را نمی‌توان اسپورت بک نامید زیرا خودروهای فست بک نیز نمایی مشابه دارند (فست بک نیز کوپه است و این‌گونه اوضاع پیچیده‌تر می‌شود).

از سوی دیگر خودروهای اسپورت بک همانند خودروهای هاچبک دارای درب صندوق واقع در سقف هستند.

 

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه         اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

واژه‌های اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

اگر چه واگن‌ها و هاچبک ها نیز اساساً این نوع صندوق یا درب پشتی را دارند اما این واژه در طول سال‌ها و حداقل از نظر لوکس سازان که نیاز به تمایز محصولات خود دارند لکه‌دار شده است.

واژه‌ی واگن خاطرات مربوط به استیشن واگن‌های دارای جزئیات چوبی را تداعی می‌کند در حالی‌ که واژه‌ی هاچبک ایده‌ی خودرویی کامپکت همانند تویوتا ماتریکس را به ذهن می‌آورد. واژه‌ی اسپورت بک جذاب و متمایز بوده و به حدی جذابیت داشته که برندهایی نظیر آئودی، پورشه و بیوک از آن استفاده کرده‌اند.

واژه اسپورت‌بک اکثراً به عنوان یک واژه‌ی بازاریابی خاص صنعت خودرو بکار می‌رود اما اساساً یک سدان با نمای عقب شیب‌دار و درب صندوق متصل به سقف را اسپورت‌بک می‌نامیم.

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

 

4 درب کوپه

اما بسیاری از خودروهایی که خط سقف شیب‌دار دارند 4 درب کوپه نیز نامیده می‌شوند و همین امر باعث گیج شدن بیشتر می‌شود. یک خودروی کوپه اصولاً دارای 2 درب است اما مرسدس CLS و CLA علیرغم داشتن 4 درب بازهم کوپه نامیده می‌شوند.

تفاوت در اینجا به چگونگی باز شدن درب صندوق مربوط می‌شود که در خودروهای 4 درب کوپه همانند خودروهای مرسوم بوده و بدین ترتیب شیشه عقب به همراه آن باز نمی‌شود.

 

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

به علاوه کوپه‌های 4 درب دارای دیگر عناصر طراحی مشترک با کوپه‌های 2 درب هستند که از آن جمله می‌توان به فریم‌های شیشه اشاره کرد. اکثر کوپه‌ها در واقع فریم شیشه ندارند. این امر باعث زیباتر شدن نمای آن‌ها می‌شود.

 

شوتینگ بریک

نهایتاً به این واژه می‌رسیم که در آمریکای شمالی چندان مرسوم نیست اما هنوز هم توسط برخی خودروسازان برای تحت تأثیر قرار دادن خریداران بکار می‌رود.

خب در اروپا تاریخچه‌ای مربوط به این نوع خودروها وجود دارد. ظاهراً در قدیم شکارچیان انگلیسی اسباب و وسایل خود را در خودروهای ویژه‌ای حمل می‌کردند و این موضوع در خودروهای مدرن به عنوان شوتینگ بریک مطرح شده است.

 

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

 

بی‌شک این خودروها همیشه واگن هستند اگر چه که تعداد درب‌ها گاهی اوقات فرق می‌کند.

 

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

 

 

 

فراری محصول FF خود را که دارای 2 درب است شوتینگ بریک می‌نامد درحالی‌که جگوار نیز نسخه‌ی واگن XF را شوتینگ بریک می‌نامد. مرسدس نیز نسخه واگن CLS را شوتینگ بریک می‌نامند.

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

 

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

اسپورت‌بک، شوتینگ‌بریک و 4 درب کوپه

همه‌ی این‌ها کاملاً گیج‌ کننده هستند و روز به روز بدتر نیز می‌شود. اکثر این نام‌ گذاری‌های عجیب‌ و غریب از سوی خودروسازان به این دلیل انجام می‌شود که شاید باعث افزایش فروش محصولاتشان شود.

خب نظر شما چیست؟ آیا این روش‌ها یک بازاریابی هوشمندانه است یا باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع می‌شود؟