آشنایی با استارت زدن خودروهای رالی

 

اگر مختصر آشنایی‌ای با دنیای خودرو داشته باشید می‌دانید که روشن شدن خودروهای مسابقه‌ای در مقایسه با خودروهای عادی کاملاً متفاوت بوده و بسیار هم سخت است.

هیوندای i20 WRC که در ویدئو هم مشاهده خواهید کرد از این قاعده مستثنا نیست.

 

استارت زدن خودروهای رالی

 

البته پس از استارت زدن این خودرو تحت تأثیر عملکرد آن قرار خواهید گرفت زیرا شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن در یک چشم بر هم زدن ثبت می‌شود اما خب رسیدن به آن نقطه زمان می‌خواهد. یکی از نویسندگان تاپ گیر چگونگی استارت خوردن و لانچ این خودرو را نشان می‌دهد.

 

استارت زدن خودروهای رالی

 

استارت زدن خودروهای رالی

 

حتی پیش از استارت زدن هم راننده باید در صندلی مسابقه‌ای کربنی جای بگیرد و کمربندهای ایمنی چند نقطه‌ای را ببندد. البته زمانی که این کار صورت گرفت نمی‌توان به سادگی خودرو را استارت زد، پا را از روی کلاچ برداشت و حرکت نمود.

 

استارت زدن خودروهای رالی

قسمت سخت استارت

اول اینکه راننده باید دکمه‌ی استارت را فشار داده و نگه دارد و ترمزدستی هیدرولیکی را بکشد، سپس پدال گاز را نگه دارد و دستش را از روی دکمه استارت برداشته و سریعاً ترمز دستی و کلاچ را در یک زمان رها نماید. حتی پس از همه‌ی این کارها نیز باید کار را با ظرافت انجام دهید تا به شتاب بهینه برسید.

 

استارت زدن خودروهای رالی

یک خودروی رالی چگونه استارت می‌خورد؟!

 

نویسنده‌ی تاپ گیر پس از لانچ سریع خود ایده‌هایی که دارد را تشریح می‌کند. i20 سریعاً شتاب گرفته و در یک چشم بر هم زدن ناپدید می‌شود. در ادامه نیز تصاویری بسیار آهسته از این خودروی رالی را می‌بینیم.

 

استارت زدن خودروهای رالی

 

این تصاویر آهسته اجازه می‌دهند کیت بدنه‌ی آئرودینامیک هیوندای را تشخیص دهیم. حتماً با ما هم‌ عقیده هستید که دیدن هاچبک هیوندای با آئرودینامیک متمایز حس خاصی دارد.

اگر قبلاً با خودروهای رالی آشنایی زیادی نداشته‌اید قطعاً این ویدئو می‌تواند میزان دیوانه وار بودن آن‌ها را نشان دهد!