اختلاس 1.1 میلیون دلاری کارمند نمایندگی ب‌ام‌و آمریکا!

ونسا ونس، که خانمی 50 ساله و اهل نیویورک است از اکتبر سال 2014 تا ژوئن سال پیش که کارمند یکی از نمایندگی های مشهور بی ام و بوده است 101 میلیون دلار اختلاس کرده است.

او در زمانی که کارمند این نمایندگی بوده 65 نقل‌ و انتقال مالی الکترونیکی و غیر مجاز انجام داده و همچنین از حساب نمایندگی 28 چک امضا شده را خرج نموده است.

او ماه پیش در دادگاه محاکمه و به تحمل 30 ماه زندان محکوم شده است. کل پولی که او انتقال داده 904659 دلار بوده در حالی‌ که چک‌های پرداخت شده برای کمپانی‌هایی همچون شرکت‌های کارت اعتباری، پیمانکاران و حتی یک نمایندگی دیگر حدود 207777 دلار بوده‌اند. او همچنین 31452 دلار دیگر را از حساب نمایندگی دزدیده و کارت اعتباری خود را شارژ نموده است.

در خلال بازرسی‌ها، بازرسان فهمیده‌اند که این فرد پروازهای فرست کلاس به استرالیا، هاوایی، مکزیک و جامائیکا داشته و البته مبالغی را صرف بازسازی و ترمیم خانه‌ی خود و همچنین خرید یک فورد موستانگ 50 هزار دلاری کرده است. البته او می‌توانست به خاطر حضور در نمایندگی ب‌ام‌و یکی از محصولات لوکس این شرکت را برای استفاده شخصی انتخاب کند.

این خانم محکوم به بازپرداخت تمامی مبالغ اختلاس شده از نمایندگی شده و تا به اینجا حدود 200 هزار دلار را به نمایندگی بازگردانده است.

رئیس این نمایندگی که به عنوان شاهد در دادگاه حضور داشت گفته است: “ونسا به گونه‌ای عمل می‌کرد که انگار یک قهرمان بود و نقص‌های نمایندگی را رفع می‌کرد و البته فرصت‌های زیادی هم برای دزدیدن از ما داشت.”

او ادامه می‌دهد: “همه‌ی ما درباره‌ی وضعیت مالی نمایندگی نگران بودیم و سود مورد نظر را به دست نمی‌آوردیم. ما باید برنامه‌های خود را تغییر می‌دادیم اما پس از ماه‌ها هیچ‌ چیزی تغییر نکرده بود و کسی هم دلیل آن را نمی‌دانست. او پاسخ همه سؤالات را داشت اما به من اطمینان می‌داد که پایان سال همه‌چیز خوب خواهد بود.”

در اسناد دادگاه آمده که این خانم به خاطر طمع خود چنین کاری را انجام داده و از مبالغ اختلاس شده برای جراحی زیبایی و خرید لباس‌های گران‌ قیمت استفاده کرده است. واژه‌هایی همچون عادات پرخرجی، سبک زندگی شیک و… نیز در دادگاه استفاده شده‌اند.

وکلای وی در زمان دفاع ادعا کرده‌اند او عملی جنایی انجام نداده و به تغییر سبک زندگی خود متعهد شده است.

البته مدیر نمایندگی این‌گونه به قضیه نگاه نمی‌کند: “تنها چیزی که ونسا به خاطر آن شرمنده است طمع‌ کار شدن در همکاری طولانی‌ مدت با ما است. افرادی همچون ونسا زندگی خود را تغییر نمی‌دهند.”

در نهایت به نظر می‌رسد محکومیت 30 ماهه او سبک‌تر از انتظارات بوده و قبلاً گفته می‌شد او 33 تا 44 ماه پشت میله‌های زندان باقی خواهد ماند.