نظرات جالب رئیس تویوتا درباره تسلا!

 

تا همین اواخر تویوتا ارزشمندترین خودروساز دنیا بود اما در ماه جولای این تسلا بود که توانست با عبور از مرز ۴۰۰ میلیارد دلار به با ارزش‌ترین خودروساز دنیا بدل شود. اگرچه برخی تحلیلگران دنیای خودرو معتقدند ارزش تسلا به ‌صورت حبابی بالا رفته و در نهایت افت خواهد کرد اما واضح است که تویوتا نمی‌خواهد از برندی که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده شکست بخورد.

آکیو تویودا رئیس تویوتا که نوه‌ی مؤسس این کمپانی هم می‌باشد هفته پیش با بلومبرگ درباره واقعیت‌های دنیای خودرو صحبت کرده و البته نظراتی جالب و جنجالی هم داشته است.

 

 

تویودا گفته است:

تسلا می‌گوید دستور آشپزی‌اش در آینده به یک استاندارد تبدیل خواهد شد اما آنچه که تویوتا دارد یک آشپزخانه واقعی و آشپزی کاردرست است. آن‌ها واقعاً در حال ساخت چیزی واقعی نیستند و مردم تنها دستور آشپزی آن‌ها را می‌خرند. ما آشپزخانه و آشپز داریم و غذای واقعی می‌پزیم.

در بحث خودروهای تمام الکتریکی تویوتا از اکثر رقبای خود عقب افتاده و ترجیح داده همچنان به تکنولوژی‌های از مد افتاده اما ارزان هیبریدی وفادار بماند. تویوتا پریوس اثبات کننده این موضوع است. برخی شایعات درباره خداحافظی پریوس با دنیای خودرو به گوش رسیده زیرا این خودرو دیگر محصولی ضروری نیست چون محصولاتی همچون کرولا و کمری نیز به ‌صورت هیبریدی عرضه می‌شوند.

 

 

تویوتا از این موضوع آگاه بوده و برنامه جدیدی برای افزایش حجم تولید خودروهای الکتریکی دارد. تویودا در بخش دیگر سخنان خود اعتراف می‌کند تسلا باعث شده چشمان شرکت روی سود بالقوه چیزهایی همچون به‌روزرسانی نرم‌افزاری، محصولاتی با انرژی‌های تجدید پذیر و… باز شود.

 

 

نظرات جالب رئیس تویوتا درباره تسلا!

 

بهترین مثال تسلا مدل ۳ است که به پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی دنیا تبدیل شده و صرف‌ نظر از اینکه تویوتا یا دیگر خودروسازان چه فکری می‌کنند، تسلا قوانین بازی را تغییر داده و به سرعت هم اینکار را پیش می‌برد. بسیاری از شرکت‌ها قبلاً در برابر تسلا گارد می‌گرفتند اما حالا به دنبال رسیدن به آن هستند.

برای مثال جنرال موتورز اخیراً برنامه‌های خود برای سرعت بخشیدن به تولید خودروهای الکتریکی را اعلام کرده چراکه به دنبال سود بیشتر است.

 

 

البته تویودا درباره آینده کمپانی خود خوش‌بین است. او گفته است:

ما در حال از دست دادن قیمت سهام خود هستیم اما از نظر محصولات تولیدی دارای منوی کاملی هستیم که مصرف ‌کنندگان آن‌ها را انتخاب خواهند کرد.