شاید شما  قصد سفر یا ماموریتی در شهری را دارید. اگر نظر به اجاره ماشین دارید و 10 نکات مفید هنگام اجاره خودرو را در نظر بگیرید هزینه ی شما در سفر کمتر شود چراکه اگر با وسیله شخصی خود سفر کنید، باعث میشود که هزینه های زیادی را برای این سفر بدهید. 

10 نکات مفید هنگام اجاره خودرو

 

نکات مفید برای اجاره خودرو

 

1. از نکات مفید رزرو خودرو ؛ اجاره خودرو را در اسرع وقت انجام دهید

این موضوع بسیار مهمی است علی‌ الخصوص اگر در زمان پیک اجاره ماشین‌های لوکس (به‌ عنوان مثال در طول فصل تابستان) قصد اجاره ماشین را دارید. جهت جلوگیری از سردرگمی و انتخاب‌ های اجباری، حتماً یک یا دو هفته قبل از زمان مورد نظر خود اقدام به اجاره ماشین خود نمایید.

 

2. ماشین و خودرو را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید

در اجاره خودرو همیشه تنها به بررسی قیمت اجاره اکتفا نکنید. شما علاوه بر قیمت  می‌بایست به فضای داخلی خودرو و اندازه تنه نیز دقت کنید.

در صورتی‌ که شما خودرو را جهت مسافرت یک یا چند روزه اجاره می‌کنید شما می‌بایست به فضای ماشین و فضای باربری ماشین دقت کنید. اغلب اتفاق می‌افتد که یک مشتری ماشین را جهت مسافرت با تعداد بیش از تعداد مجاز خودرو انتخابی، در نظر دارد یا در هنگام اجاره این موضوع را لحاظ نمی‌کند و در هنگام مسافرت فضای کم جهت بردن وسایل برخورد کرده و دچار مشکل می‌شود.

همچنان که طبق قراردادها می‌بایست تعداد نفرات مجاز متناسب با فضای خودرو را نیز می‌بایست رعایت کند. (مشخصات کلی خودروهای اجاره‌ای ما را در اینجا بخوانید)

 

3. در زمان اجاره ماشین ( اجاره خودرو لوکس ) جزئیات بیشتری را ارائه دهید

هنگامی که شما رزرو خود را جهت اجاره ماشین به‌ صورت آنلاین و یا تلفنی انجام می‌دهید سعی کنید جزئیات بیشتری ارائه دهید. به‌ عنوان مثال در صورتی‌ که جهت ترانسفر فرودگاهی از ماشین اجاره‌ای می‌خواهید استفاده کنید اطلاعات پرواز خود را نیز ارائه دهید تا در صورت تأخیر پرواز و یا مشکلات جانبی، بتوان شرایط را مدیریت کنیم و یا اطلاعات آدرس دقیق هتل و شماره موبایل خود را صحیح اعلام کنید و در دسترس باشید.

 

4. نکات مفید در امنیت را فراموش نکنید

همانند اکثر شرکت‌های اجاره‌ای خودرو، ما نیز قوانین امنیتی را در هنگام اجاره داریم. مبالغ و شرایطی که در زمان قرارداد (جهت ضمانت) دریافت می‌گردد جزئی از شرایط امنیتی این شرکت هست و یا اعتباری که شما می‌بایست قبل از تحویل خودرو در نزد شرکت شارژ کنید تماماً جزء شرایط امنیتی شرکت اجاره خودرو می‌باشد.

 

5. کارت اعتباری، گواهینامه نامه و کارت ملی را فراموش نکنید

هیچ فردی در صورتی‌ که گواهینامه رانندگی نداشته باشد قادر به اجاره نخواهد بود. مدارک معتبر مورد نیاز در زمان رانندگی از جمله گواهی‌ نامه رانندگی و کارت ملی و همین‌ طور بیمه‌ نامه‌های مرتبط با ماشین اجاره‌ای را هیچ‌ گاه فراموش نکنید.

 

اجاره خودرو

نکات مفید هنگام اجاره خودرو

6. سفر مرزی خود را برنامه‌ریزی کنید

اگر قصد خروج از آن شهر و یا ایران را دارید، بایستی کپی و یا اسکن گواهینامه بین‌المللی خود را در زمان اجاره ماشین ارائه دهید. همچنان مدارک مورد نیاز جهت خروج از ایران از جمله کپی پاسپورت با تاریخ معتبر و یا ویزا (در صورت نیاز متناسب با کشور انتخابی) را حتماً در هنگام اجاره خودرو ارائه دهید. در زمان اجاره خودروها جهت سفرهای مرزی شرایط هزینه‌های اجاره متناسب با خودرو انتخابی دو یا سه برابر خواهد بود. البته که استفاده از خودروهای اجاره‌ای در برخی شهرها و کشورها مطابق با قوانین تعریف شده در این شرکت مجاز نمی‌باشد.

 

از نکات مفید دیگر اجاره خودرو 

7. در صورت تصادف ماشین با شرکت یا موسسه تماس بگیرید!

اگر در زمان رانندگی و استفاده از خودرو اجاره‌ای آسیب رسانده‌اید، بلافاصله با شرکت مورد نظر تماس بگیرید. همچنین به شماره 110 زنگ بزنید و از اقدامات فردی و یا توافقات فردی با فرد یا خودرو دیگر اجتناب کنید. برخی شرکت ها و موسسات شرایط ویژه بیمه خودرو اجاره‌ای دارند که شما می‌توانید با تهیه آن در صورت تصادف با خودرو استفاده کرده و کمتر هزینه پرداخت کنید. و شرایط پرداخت هزینه خسارت را برای خود و آن موسسات بهینه کنید.

 

8. وسایل خود را در ماشین نگذارید

اگر اموال خود را در ماشین اجاره‌ای نگهداری کنید و یا قرار دارید، خطر بالقوه وجود دارد که کسی با شکستن شیشه و یا از روش‌های دزدی دیگر اقدام به سرقت وسایل شما نماید. همیشه اسناد ماشین و اسناد اجاره و مدارک خود را همراه خود داشته باشید و در ماشین قرار ندهید

 

9. فراموش نکنید که سوخت‌گیری کنید

خط‌ مشی برخی شرکت ها و موسسات  این است که در هنگام تحویل خودرو اجاره‌ای، خودرو را با باک پر تحویل می‌دهد. بنابراین وقتی ماشین را به مقصد می‌رسانید باید آن را به طول کامل جایگزین کنید. (یعنی در زمان تحویل خودرو با باک پر تحویل دهید) لذا قبل از تحویل ماشین اجاره‌ای در نزدیک‌ترین ایستگاه اقدام به پر کردن باک خودرو نمایید.

 

10. قوانین ترافیکی در ایران را با خودروی اجاره ای رعایت کنید

همیشه محدودیت سرعت را حفظ کنید و از انجام حرکات غیر معمول در رانندگی خودداری کنید. در نظر داشته باشید که مسیرهای رانندگی در شهرهایی مثل تهران با دوربین‌های ثابت و متحرک در حال کنترل می‌باشد. هنگام پارک کردن خودرو سعی کنید از پارکینگ‌های محافظت شده استفاده کنید. و ماشین اجاره‌ای خود را در قسمت‌های محدود شده پارک (پارک ممنوع) پارک نکنید.

در زمان رانندگی با ترافیک همراه شوید و در رانندگی از عجله کردن و یا سبقت گرفتن بی‌مورد خودداری کنید. در صورتی‌ که به قوانین احترام بگذارید هیچ مشکل و نگرانی برای شما در زمان استفاده از خودرو اجاره‌ای وجود نخواهد داشت.