آیا آلپاین می‌تواند یک “مینی فراری” باشد؟!

مطلب امروز درباره  ترکیب برنامه مسابقات فرمول 1 و تکنولوژی پیشرفته برای داشتن یک آلپاین یا مینی فراری؛ در ادامه با مطلب امروز همراه باشید...

 


احتمالاً تاکنون با دیدن برند آلپاین به این فکر کرده‌اید که جای یک سوپرکار هیجان‌انگیز در سبد محصولاتش خالی است. مدیرعامل جدید رنو آقای لوکا دِ مئو نیز تقریباً چنین تفکراتی داشته و به مسیر پیش روی آلپاین می‌اندیشد.

 

 

احیا آلپاین بعد از دو دهه

آلپاین پس از دو دهه غیبت دوباره احیا شده و بنابراین می‌توانیم تصور کنیم که این شرکت فرانسوی چقدر از رقابتی واقعی با برندی همچون فراری دور شده است.

 

آلپاین فرمول ۱

البته دِ مئو می‌خواهد این برند اسپورت را ارتقا دهد برندی که فعلاً فقط A110 را ارائه می‌کند. یکی از اولین تصمیم‌های این مدیر تازه‌ نفس در رنو تغییر نام تیم فرمول ۱ رنو و حضور با نام آلپاین فرمول ۱ در فصل آتی مسابقات می‌باشد.

 

آیا آلپاین می‌تواند یک “مینی فراری” باشد؟!

مینی فراری با ترکیب برنامه مسابقات و تکنولوژی

هفته پیش بود که مدیرعامل این خودروساز فرانسوی گفت اگر برنامه مسابقات و تکنولوژی پیشرفته رنو با هنر و صنعت آلپاین ترکیب شود “شما می‌توانید یک مینی فراری داشته باشید.”

هم‌اکنون قیمت نسخه پرفورمنس A110S در فرانسه معادل ۸۰ هزار دلار بوده درحالی‌که ارزان‌ترین محصول فراری قیمتی بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار دارد و این امر نشان دهنده‌ی میزان تلاشی است که رنو باید برای رقابت در سطح فراری انجام دهد.

 

 

آیا آلپاین می‌تواند یک “مینی فراری” باشد؟!

فروش جهانی A110 از سال ۲۰۱۷ تاکنون خیلی عالی نبوده و سال پیش تنها ۴۸۳۵ دستگاه از این خودرو به فروش رفت. دِ مئو چند روز قبل اطلاعات بیشتری از آینده آلپاین را منتشر ساخت و گفت که این شرکت احساس بیشتری را به سبد محصولات الکتریکی رنو اضافه خواهد کرد.

 

      

 

او همچنین گفته است: “اینکه فکر کنیم می‌توانیم فروش ۱ میلیون دستگاهی را با آلپاین تجربه کنیم منطقی نخواهد بود.”